YerliMilliERP yazılım oluşturma çalışması nihai çalışma ortamı olan web ortamında çalışabilecek, düşük maliyetli, açık kaynak kodlu, yaygın olarak kullanılan güvenilir teknolojiler kullanılarak yapılacaktır. Bu sayede YerliMilliERP  sonucunda ortaya çıkacak olan yazılım, netleşmiş istemler ışığında Nihai Faydalanıcılar tarafından ”bitmiş-sistem” olarak kabul edilip geliştirme sürecine devamı mümkün oranda sağlanmış olacaktır.

YerliMilliERP  “işlenmiş” sektörel/bölgesel veriler kullanacağı için veri miktarı “Big-Data” ihtiyacından az olacak; en fazla entegre olanuna VSKlardan süzülmüş bilgi aktaracaktır.  Bu sebeple prototip çalışmaları aşamasında MySQL veri tabanı teknolojisi yeterli olabilecektir.  Veri tabanı ihtiyaçlarının netleşmesi ve daha büyük veri tabanına geçilmesi gerektiği takdirde Oracle tarafından desteklenen Lisanslı MySQL Kurumsal versiyonuna yada Oracle veri tabanlarına kolaylıkla geçiş yapılabilir.

 

  • PHP ve MySQL teknolojileri için lisans gerekmemektedir; lisans maliyeti yoktur.
  • PHP ve MySQL teknolojileri WAMP/LAMP ile Linux ve Windows ortamlarında çalışabilmektedir.
  • Linux ortamları için İşletim Sistemi Lisans Maliyeti yokken Windows ortamlarında İşletim Sistemi Lisans maliyeti vardır.

 

Bu sebeplerle, YerliMilliERP  yazılım geliştirme çalışması PHP web yazılım dili ve MySQL Veri tabanı üzerinde yapılmaktadır.  

 

 

 

YerliMilliERP yazılım çalışmasında kullanılacak PHP geliştirme ortamına uyumlu; kapsamında ihtiyaç durumunda kullanılabilecek veya geçiş yapılabilecek farklı veri tabanı sistemleri aşağıdadır:

 

 

YerliMilliERP yazılım çalışmasında oluşturulabilecek çeşitli  grafik analizler aşağıdaki analiz modellerini kullanabilir.